NELER YAPIYORUZ

Ana Sayfa » Neler Yapıyoruz » Seo Hizmeti

SEO + SMO + SEM HİZMETLERİ

SEO : (Search Engine Optimization) Arama Motoru Optizasyonu

Her web sitesi sahibi, sitesinin arama matorlarında üst sıralarda olmasını ister.

SEO işlemleri; arama motorlarının web sitelerini daha kolay bir şekilde taraması için yapılan teknik kriter düzenlemelerdir.

Sitenizdeki yazıların, başlıkların, makalelerin, blogların, reklamların, fotoğrafların, forumların, yorumların ve sosyal medya araçlarının SEO’ya katkı sağlayan enstrümanların başında gelmesine rağmen, ekleyeceğimiz kodlar ve etiketler ile sitenizin arama motorlarında doğal ve kalıcı yükselmesini sağlıyoruz.

SMO; (Social Media Optimization) Sosyal Medya Optizasyonu

Adından da anlaşılacağı üzere, web sitenizin Sosyal ağlarda popüler yapmak, blog, forum ve haber sitelerinde bahsedilir hale getirmektir.

Web siteniz ve ürünleriniz için;

  • Kolay ulaşılabilir içerikler.
  • Aktif paylaşımlar.
  • Paylaşılabilir içerikler
hazırlayıp Sosyal ağlarda paylaşarak web sitenizin, firmanızın, ürünlerinizin popülaritesini arttırıyoruz

SEM; (Search Engine Marketing) Arama Motoru Pazarlamacılığı

SEM kavramı genel olarak SEO kavramı ile birlikte kullanılır. SEO ve SEM farklı kavramlar olmasına rağmen dijital pazarlama alanında birlikte kullanılmaktadır.

SEM sistemini kullanırken mevcut müşteri kitlenizin markaya olan ilgisini artırabilir ya da yeni müşterilerinizi markanıza çekebilirsiniz. SEM stratejisi ile daha az zamanda, vakit kaybetmeden ve az maliyet ile Google’da üst sıralara çıkabilirsiniz. SEO organik olarak internet dünyasında büyümeyi sağlarken SEM daha kısa zamanda sonuç almanızı sağlayacaktır. Fakat SEM ve SEO stratejilerini birlikte kullanmak her zaman daha mükemmel sonuç verecektir

SEO içerik hazırlarken uzun vadeli bir yatırım yaparak markanızın ürünlerinin satışını artırmayı hedeflersiniz. Eğer SEM yaparsanız daha kolay ve kısa bir zaman diliminde reklamınız görünür olmaya başlar. İstediğiniz tutarı ödeyerek reklamınızı bölgesel ya da küresel çapta yayınlayabilirsiniz. Google Adwords hizmeti ile SEM yapmak oldukça pratik olacaktır. SEM ile reklam verdiğiniz takdirde arama motorlarının sonuç sayfalarında en üst sıralarda, sağda ya da alt bölümde organik arama sonuçlarının etrafında yayınlanır. Genel olarak bu reklamlar sponsorlu link olarak görünmektedir. Google Adwords dışında Bing ve Yahoo ile Yandex arama motorlarına da reklam verebilirsiniz. Reklam metinlerini bu platformda markalar oluşturur. Yani dilediğiniz anahtar kelime ve sözcük öbeklerini siz oluşturabilirsiniz.